BLOG

YÖNETİCİMİZİN MESAJI

By BizLife

BİZLİFE DANIŞMANLIK olarak çalışmalarımızda müşterilerimizi gözetim altına alarak yaptıkları faaliyet giderlerini, uygun destek modelleri ile eşleştirmek ve maksimum düzeyde ulusal ve uluslar arası desteklerden faydalanmasını sağlamaktayız.

 

Bilindiği üzere çok çeşitli ve çok sayıda destek modeli bulunmaktadır. Firmaların Bu destekleri takip edebilmesi ve bu desteklerden haberdar olması zor bir durumdur. Firmamız müşterilerin ihtiyaçlarını bildiği için mevcut çalışmalarımıza ekstra bir ücret yansıtmadan bu hizmeti sunar. Bu sayede hizmet verdiğimiz kurumların ihtiyaçlarını daha sağlıklı bir biçimde ve maksimum fayda ile sağlarız.

 

Devletimiz; ticari faaliyette bulunan firmaları geliştirmek ve uluslar arası firmalar ile rekabette öne geçirmek için bir takım destekler ve teşvikler vermektedir. Destekleri genel olarak sıralarsak; KOBİ destekleri, AR-GE destekleri, yatırım destekleri, ihracatı geliştirme destekleri gibi desteklerdir. Bu destekler hibe, prim desteği, faiz desteği, vergilerde indirim şeklinde firmalara yansımaktadır.

 

AR-GE çalışmalarına devletimizin verdiği teşvikler ve destekler amacına uygun kullanıldığı takdirde iyi sonuçlar alındığı gözlemlenmiştir. Bundan dolayı devletimizin vermiş olduğu bu teşvik ve desteklerden yararlanılması sanayicilerimiz için kaçırılmayacak bir fırsattır.

 

AR-GE Destekleri; sanayicilerimizin yeni ürünler ve yeni teknolojiler ile kendilerini geliştirmeleri ve katma değeri yüksek yeni ürünler oluşturarak dünya pazarında daha fazla yer almaları için verilen bir destektir. Bu destekler sayesinde sanayiciler yaptıkları AR-GE çalışmaları ile gelişmekte ve AR-GE maliyetlerini minimize etmektedir.

 

Bilindiği üzere AR-GE çalışmaları uzun ve zahmetli bir süreçtir. Bu sürecin göze alınması sanayicilerimiz için özellikle zor piyasa koşullarında oldukça yorucudur. Bu süreç yürütülürken AR-GE desteklerinden faydalanmak sanayicilerimiz için fırsat oluşturmaktadır.

 

 

Saygılarımla…

 

 

 

SAİD ARSLAN

Genel Müdür

  • 07 Kasım 2015
  • |

Duyurular

 
 

Copyright 2024 © Bizlife Danışmanlık