HİZMETLERİMİZ

YATIRIM DANIŞMANLIĞI

By BizLife

    Yatırım danışmanı olarak firmalara en uygun zaman ve zeminde sağlıklı yatırım yapmalarını sağlamak ve bu yatırımlarını minimum maliyet ile yapmalarını sağlamayı hedeflemekteyiz.

    Yatırım Teşvik Belgesi yatırımın karakteristik değerlerini ihtiva eden, yatırımın bu değerler ve tespit edilen şartlara uygun olarak gerçekleştirilmesi halinde üzerinde kayıtlı destek unsurlarından istifade imkânı sağlayan, ülke ekonomisi için yararlı olduğu tespit edilen yatırımlar için düzenlenen bir belgedir.

    Teşvik Belgesi alınması Devlet tarafından, yatırımcıya kredi verileceği yada nakit verileceği anlamına gelmez. Ancak yatırımcının kasasından büyük miktarlarda nakit para çıkmasını önleyen tedbirlerden oluşur.

    Yatırım yapan ve yaptığı yatırımların karakteristik değerleri Yatırım Teşvik Mevzuatına uygun olan her yatırımcının yatırım teşvik belgesi alarak devlet desteklerinden faydalanması en doğal hakkıdır. Yeni getirilen teşvik sistemi ile teşvik edilen sektörler dışında kalan sektörlerde teşvik alabilmektedir ancak yeni teşviklerden faydalanamamaktadır.

 

UYGULAMALAR

Yatırımlar kapsamında verilen teşvik uygulamaları:

1- Genel Teşvik Uygulamaları

2- Bölgesel Teşvik Uygulamaları

3- Öncelikli Yatırım Uygulamları

4- Stratejik Yatırım Uygulamaları

5- Büyük Ölçekli Yatırım Uygulamaları

6- Proje Bazlı Yatırım Uygulamaları

 

Duyurular

 
 

Copyright 2024 © Bizlife Danışmanlık